#singelseikleb

Avastame Euroopat ratastel

Uuri lähemalt
Sõpruskonna rattamatkadest maastikurattareiside korraldajaks

#singelseikleb on matkanud maastikuratastel mööda Euroopa erinevaid riike ja mägesid juba üle 10 aasta. Oleme sõitnud mööda Püreneesid rannikult rannikule, ületanud Alpe Austriast Prantsusmaani ja Itaaliast Saksamaani, läbinud platoosid ja kanjoneid Montenegros ning nautinud singleid Sudeetidest Böömimaale ja Moraaviasse…

Sõpruskonna matkadest on tekkinud huvi oma kogetut-nähtut jagada ka teiste huvilistega.

2024. aastal oleme võtnud sihiks Poola-Tšehhi ja Saksamaa reisid. Veelgi täpsemalt Sudeedid – Alam-Sileesiast Böömimaale välja.

Miks? Tuginedes kogemustele, oleme veendunud, et hetkel on seal Euroopa parimad maastikurattarajad. Ainuüksi Poola ja Tšehhi piiril leiab sadu kilomeetreid mägedel looklevaid singleid, mis viivad ühest mägikuurortist teiseni. Mägikuurortid ei jää täna alla Alpides või Püreneedes nähtule. Toidud on maitsvad ja taskukohased. Ööbimised pole ka nurisemiseks põhjust andnud. Seega üks korralik aktiivne puhkus ja uskuge – ka Kesk-Euroopa on avastamist väärt!

Avastame Euroopat ratastel

2024 sihtkohad

Sudeedid – mäed mis kõrguvad Poola ja Tšehhi vahel. See on nii poolakate kui tšehhide üks meelispiirkondi matkamiseks, rattaga sõitmiseks, ronimiseks mägedel ja puhkamiseks.

Reisitingimused

Viimase 10 aastaga on Sudeetidesse rajatud sadu ja sadu kilomeetreid rattaradu ehk singleid, mis on kontimööda kõigile, kel soovi maastikurattaga sõita. Märgistatud rajad viivad ühest maalilisest mägikuurortist teise. Nii saab päeval sõita mägedel, ronida liivakaljudel ja veeta õhtu mõnes hubases mägikülas või kuurortlinnas. Linnad – Klodzko, Kudowa Zdroj, Karpacz, Sklarska Poreba, Swieradow-Zdroj, Ladek Zdroj sobivad nii aktiivsele puhkajale kui lihtsalt nautlejale. Söök ja jook on neis paikades taskukohane.

Väga hea rattateedevõrgustik on ka Böömimaa ja Saksimaa Šveitsi liivakaljude rahvusparkides ning Elbe jõe kaldal. Omamoodi põnev on sõita ratastel Raudse Eesriiide nimelist rattarada Tšehhi-Saksa ja Tšehhi-Austria piiril. See on nimelt rajatud peamiselt kunagise punavõimu piirivalvurite radadele. Loomulikult väärivad vaatamist ka linnad – Karlovy Vary, Marianske Lazne, Česky Krumlov, Plžen ja Česke Budejoviče.

Tutvu 2024.aasta suvel plaanitavate #singelseikleb matkadega!

No Match Result Found!
Showing 12 of 0

Näe maailma hoopis teise nurga alt

Iga rattamatk on meie jaoks kui kogemus, mis rikastab elu.

Rattamatkad on meie jaoks elustiil, mis on meile toonud Euroopa erinevaid maid palju lähemale. See, et me sõidame seal, kuhu auto ja asfalt ei vii, annab meile võimaluse näha ja kogeda seda, mida vaid rattaseljas on võimalik. Nii me teame, kuidas Montenegro platoodel õitsevad juuni lõpus nartsissid ja kui selge ning külm on Kapetanovo järve vesi, missugused on Torla kanjoni servalt avanevad vaated ja kuidas maitseb õhtusöök Isaba vanalinna hotellis, kuidas saab Calibiere mäelt otse mööda singleid Brianconi, või ületada Šveitsi-Prantsuse piir 2000m kõrgusel, mis tunne on laskuda Gornergrati mäelt mööda singleid Zermatti või mööda mägiteed Mrtvica kanjonisse, kuidas näevad välja keskaegsed linnad, mis värvi on Rhonne’i jõe liustik, missugused koobastega matka-ja rattarajad on Sihli jõe orus ja missugused on siis need kõige paremad singlid jne

Seda kõike me oma matkadelt otsime. Ja alati  tuleme tagasi kogemuse võrra rikkamatena.

Meie reisijuhid

Reisijuhtidel kõigil on üle 10 aasta matkade korraldamise kogemus.

Meelis Välk

Reisijuht

Ago Ilves

Reisijuht

Priit Laansalu

Reisijuht

Raul Nikolajev

Reisijuht

Mis siin ikka enam oodata?