Jõelähtme IV rattamaratoni võitis Alges Maasikmets (Team Extreme) Sigvard Kuke (Spordipartner) ja Helmet Tamkõrva (Team Extreme) ees. Naistest kuulus kaksikvõit lõunanaabritele. Ivanda Eidukale järgnes Lelde Tipane (mõlemad Rietumu-Delfin esindajad) ning kolmandana lõpetas kahel esimesel aastal võidutsenud Jana Matvejeva (Plekk-Liisu Rattaklubi EMS).

Aprillikuu kolmandal pühapäeval kogunes Jõelähtme Rahvamaja juurde taas märkimisväärne hulk rattasõpru. Palju oli neid, kes siin kõik eelnevad korrad käinud, samuti oli mitmed esmakordsed osalejad. Trotsides hommikust lörtsi  ja tugevat tuult oli stardikanga all keskpäevaks kogunenud 115 võistlejat, kel seisis ees raske 77,6 km rada. Lisaks muudetud rajale – rajameistrid tegid „väikese triki” ning võrreldes eelmiste aastatega tuli rada läbida enamuses vastupidises suunas. Sadu oli küll paar tundi tagasi lakanud ning päike paistis, kuid iiliti puhunud tugev läänetuul  tegi maratoni väga raskeks.


Maratonisõidul eraldus meeste esikolmik teistest juba esimesel metsarajal Koilas. 35 km-l  olevas vaheajapunktis omas Sigvard Kukk 42-sekundilist edu Helmet Tamkõrva ees. Massa oli sel hetkel kolmas. Linnamäe toitlustuspunkti (42 km) jõudes oli Maasikmets Kuke kinni püüdnud. Tamkõrv aga jäänud ca 20 sekundi kaugusele. Kui ratturid jõudsid taas Ellandvahe tuulistele väljadele, tegi nende radade valitseja Maasikmets võitja osas kõik selgeks. Jõelähtme golfikeskuse laskumise lõpus oli juba vahe Kukega veninud pea 1 minutile. Tamkõrv omakorda oli Kukest maas juba 2 minutiga. Lagedatel tuulistel lõikudel ja Ülgase-Kroodi-Lastekangru metsaradadel jõuvahekorrad enam ei muutunud.


Massa võttis raskel rajal ja tuulises ilmas oma kolmanda esikoha Jõelähtmes ajaga 3:47, edestades Kukke ligemale 4 ja Tamkõrve 8 ja poole minutiga. Esikolmikule järgnesid Lasse Nõlvik (Artic Sport Club), Peeter Pruus ja Tarmo Mõttus (Haanja RK). Naiste parim, lätlanna Ivanda Eiduka lõpetas kõrge 16. kohaga. Kaksikvõidu kindlustas Lelde Tipane ja kolmandaks tuli kahel esimesel aastal võitnud Jana Matvejeva. Neljas ja viies olid Jõelähtme Singli esindajad Jaanika Käes ja Ülle Ambos. Marion Aare oli kuues ning ühtlasi kõige viimane lõpetaja, kes finishisse jõudis.


Võistkondlikult olid kiiremad Team Extreme meestest, Rietumu-Delfin naistest  ja Plekk-Liisu Rattaklubi EMS segavõistkonna arvestuses.

Matkasõidule pikkusega 30 km startis 104 ratturit. Mitmetele oli sel aastal suisa esimene kord ratta selga istuda, kuid lõpetades oli eneseületamise rõõmu topelt. Matkasõidu kiireim oli meestest SK Velo esindaja Taaniel Tooming ja naistest Anneli Allikajaka (Team Keila Rattapood).


Noortesõit, mis on aastatega üha rohkem populaarsust kogunud tõi seekord stardijoonele 45 võistlejat. Kõige suurema osavõtjaskonnaga oli esindatud nii CFC-Kuusalu kui ka Kostivere Põhikool. Poistest oli kiireim Kirill Tarassov (KJK) ja tüdrukutest Aune Tenslind Arukülast.

Suurt sporti täis päev algas tegelikult kõige pisematest. Nende päralt oli juba tuttavaks saanud sõit üle Jõelähtme vana silla ning ca 400m pärast tagasi. Emmed-issid, vanaemad-vanaisad olid usinalt tillusõitjatele kaasa elamas ning võidukad olid kõik 18 osalejat, kelle ratta küljes nr. 1 säras.

 


Korraldajad tänavad kõiki, kes võtsid vaevaks vaatamata külmale ja tuulisele ilmale tulla sõitma Jõelähtmesse.

 

Tulemused leiate EMS kodulehelt www.maratonid.ee. EMS sari jätkub maikuus Palukülas.

 

 

Pilte maratonist:

Tillusõit: http://picasaweb.google.com/luiks.meelis/Joelahtme2010Tillusoit#
Stardid (põhisõit, matkasõit ja noortesõit): http://picasaweb.google.com/luiks.meelis/Joelahtme2010Start#
“Tervitused Rõuge meestele”, Linnamäe ja finiš: http://picasaweb.google.com/luiks.meelis/JoelahtmeRM18042010#