5.novembril toimunud Kodasoo-Ruu VI maastikurattasõit tõi Ruu metsa kaitseks korraldatavale heategevuslikule rattahooaja lõpuüritusele 121 ratturit. Esmakordselt täitsa talvistes oludes toimunud 32,5 km pikkuse põhisõidu esikohad läksid Taavi Selderile (Veloplus Torq Proteam) ja Iiris Õunmaale (Viimsi Rattaklubi). Selderile järgnesid Joonas Maanurm (Veloplus Torq Proteam) ja Peeter Poopuu (RedBike). Naistest sai Marianne „Mammu“ Palusoo (Jõelähtme Singel) teise ja Kadri „Alati Naerusuine“ Kangur (Tervisesport) kolmanda koha. Iirisele oli see juba viienda võidukarika võitmine Ruu metsaradadel. notsuKodasoo-Ruu maastikurattasõidu karikad on igal aastal omanäolised ja ratturite seas eriliselt hinnatud.

Lumised olud panid paljud ratturid dilemma ette, kas sõita tavalise või FAT rattaga. Kui esimesel ringil tundus, et FAT-id omasid eelist, siis teisel, juba kõvemaks muutunud ringil, said eelise tavalised rattad. Võidu võtnud Selder sõitis FAT-iga, kuid teised „paksukestega“ poodiumikohtade eest võistelnud – Veiko Viira (Tervisesport), Kalle Takel (Viimsi RK) ja kahel päeval enne võistlust lumisele rajale jälge sisse sõitnud Margus Malva (Jõelähtme Singel) pidid tunnistama  „tavaliste“ ratastega sõitjate paremust.

Olenevalt vormist, iseenda meeleolust või eelmise õhtu seiklustest sõltus ka osalejate võitlusvaim. Osad ratturid pidasid võistlust iseenda või mõne oma „vihase konkurendiga“, osad nautisid imelist loodust ja pidasid piisavaks ühe ringi läbimist ning seadsid end seejärel lõkke äärde Ruu küla naiste pannkooke maitsma. Need pannukad on saanud selle rattasõidu „firmamärgiks“ ja on ratturite seas saanud alati rohkete kiidusõnade osaliseks.

Ürituse üks eesmärk on võistluse osalustasudest toetussumma kogumine Ruu küla heakorra seltsile võitluses Ruu metsa säilimise eest. Seekord saime neid aidata 381 euroga.

Singlikate poolt suur tänu osalejatele panuse eest! Kohtumiseni meie 2017. aastal korraldatavatel rattaüritustel – Jõelähtme XI rattamaraton 10.juunil ja VII Ruu metsasõit 4.novembril. Lisaks ootame teid veel kolmapäevakutel Kroodil, Jägala-Joal ja Ruu metsas.

Ilusat rattahooaja lõppu!