Laupäeval toimunud EMS sarja avaetapil Jõelähtme V rattamaratonil võitis neljandat korda Alges Maasikmets (Team Extreme) ajaga 3:25.10. Järgnesid Raido Kodanipork (Arctic Sport Club) 3:27.40 ja Rainer Neidra (Spordiklubi Rakke/Fuji ) 3:31.49. Naistest sai esikoha Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke/Fuji ) 4:27.39 Inge Kooli (TÜ ASK) 4:36.16 ja Jana Matvejeva (Saue SK) 4:49.19 ees.

Päikelises ilmas peetud sõidu esimesel 20 km-l eraldus liidergrupp, kus esikolmikule lisaks Spordipartneri esindajad Märt Küüt ja Sigvard Kukk. 30 km eraldusid Massa ja Neidra. Kodaniporgiga oli vahe 30 sekundit. Linnamäe TP (36 km) järel oli Massal tehnilisi probleeme ning Kodanipork ja Neidra said vanameistriga vahe sisse. Haapse ja Kodasoo metsaradadel pani komekordne võitja Massa oma paremuse maksma ja viimasel 15 km-l Kodanipork ja Neidra enam ohtlikuks ei saanud. Massa võttis oma neljanda võidu. Neidral Kodaniporgi vastu rammu ei jätkunud. Neljandana tuli finišisse kahe aasta tagune võitja Taavi Selder. Järgnesid Kukk ja Küüt.

Naiste paremusjärjestus sai selgeks raja esimestel kiiretel ja kitsastel radadel Lastekangrus ja Kroodil. Steinburg kasvatas vahe Kooliga 20 km toidupuntiks 5-minutuliseks. Edasi vahe vähehaaval kasvas. Kool hoidis kindlalt teist kohta. 2-kordne võitja Matvejeva oli kindlalt kolmas.

Klubi osalemise eest hoolitses Veix, kes läbis maratoni viiendat korda ja seda ajaga 4:22.31, mis andis talle kokkuvõttes 32. koha. Veixi kiivril oleva kaamera küljest pärineb lisatud videomaterjal.

Klubi naistest osalesid matkasõidul Anneli, Ülle ja Triinu.

Jõelähtme rattamaratonil osalaes 348 rattasõpra. Korraldajad tänavad kõiki osalejaid ja soovivad neile tegusat rattahooaja jätku!

EMS sari jätkub 14.mail Sakus, kus toimub 8.Saku 100.

Jõelähtme Singel