Eesti Maratonide Sarja ajalugu sai alguse 2008 a sügisel Tallinnas. Nõmmel, Bulldogi Pubis istusid laua taha 5 võistluskorraldajat ja arutasid jalgrattaüritustega seonduvat. Üheskoos leiti, et üks korralik rattamaraton algab 70 km-st ja võitja aeg peab olema vähemalt 3 tundi. Raske maastik kuulub asja juurde ja kehv ilm on boonuseks:) Järelduseni, et senised üksikud maratonid võiks liita sarjaks, tekkis õige pea. Koos edasi minna on kergem ja osalejatele on punktiarvestus sarja lõpus motivatsiooniks.

2009 aastal Jõelähtmel alanud ja Haanjas lõppenud sarjas said punkte 537 meest ja 24 naist. Sarja jooksul läbiti 625 km ja lugematu hulk tõusumeetreid ja laskumisi. Senikogematu annus adrenaliini küttis kurnatud lihaseid Eesti ühel pikemail singlil Lastekangrus, “imeval” Veneetsia singlil, alati rummuni mudas Paluküla lähedal soosinglil, “killerlaskumisel” Rõuge proloogil, vihmast ülilibedatel Mõedaku imikaradadel ja loomulikult laskumisel Massimõrvarilt. Kõik eelpool nimetatud “kaubamärgid” on saadaval ka käesoleval ja järgnevatel hooaegadel. Lisaks loomulikult kümnete kilomeetrite kaupa ettevalmistatud radu Eesti parimates maastikusõidu piirkondades.

2010 hooajal pakume võimalust registreeruda ka kogu sarjaks. Täpsem info etappide ja korralduse kohta on Eesti Maratonide Sarja üldjuhendis.

Korraldajad kutsuvad kõiki maastikurattasõidu huvilisi end proovile panema Eesti Maratonide Sarjas ja soovivad kõigile elamusterohket hooaega!

http://www.maratonid.ee/

Singlitel näeme!

Tarmo Tarlap

Meelis Välk

EMS peakorraldajad