[mudslide:picasa,0,Hrmakita,5354678391516650865,19,64c,left]Eesti Maratonide Sari, kõigi tõsiste maastikurattahuviliste lemmiksari, alustab taas 30. aprillil Jõelähtme 5. Rattamaratoniga.  Start ja finiš on traditsiooniliselt Jõelähtme Rahvamaja esisel. Ürituse raames toimub neli erinevat sõitu (laste-, noorte-, matka- ja maratonisõit), millest iga rattasõber võib leida endale sobiva. Täpsem info ja registreerimine www.sportinfo.ee lehel.

EMS sarjast veel…

Kes on jõudnud juba lugeda EMS 2011 üldjuhendit, näeb, et sarjas on toimunud nii mõnedki muudatused. Uusi tulijaid on lisandunud lausa kaks – Craft I Tamsalu Rattamaraton ja Premium Kambja III Rattamaraton. Neist esimene saab alguse Tamsalus. Koht on kindlasti tuttav paljudele murdmasuusasõpradele, sest just sealt antakse lähe igal talvel Tamsalu suusamaratonile. Rattamaratoni trass saab siiski olema hoopis erinev ja ei kattu suusamaratoni rajaga. Rattarada saab olema kahe-ringiline ja nopime välja piirkonna parimad maastikurattarajad. Raja “peadisainer” on Eesti on üks parimaid pikamaasuusatajaid ja ka maastikuratast hästi valitsev Risto Roonet, kes on üles kasvanud Tamsalus. Rohkem infot raja kohta jagame peale lume sulamist kui esimesed tiirud sealkandis on juba tehtud.

Premium III Kambja Rattamaraton saab olema ilmselt sarja kiiremaid maratone. Rada lookleb Kambja ümbruse kuppelmaastikul ja võrreldes eelmise aastaga on rada tehtud veidi pikemaks. Kambja maratoni rada on unikaalne, sest läbib kolme maakonda ja kolme valda ehk siis tõeline ekskursioon!  Kambja ümbruse kruusa- ja metsateid ei maksa alahinnata ning nii mõnigi teelõik on loodist üsna väljas:) Soovitame jätta veidike jõuvaru kindlasti viimaseks 10 km-ks, kus raja raskusaste võib kohati muutuda pöördvõrdeliseks eelnevaga!

Muudatused on sel aastal ka võistlusklassides.

Kuna kohalike rahvaspordiürituste osalejate vanuse statistika näitab kerget vananemist, siis lisasime ka vanuseklassidesse “diisliklassid” ehk M40 ja M50. Käesolevast aastast ei peeta võistkondade arvestust, sest EMS sõidud on üle keskmise raskusastme ning eelmise aasta kogemus näitas, et võistkonna arvestus lisaväärtust ei paku.

Erinevalt eelmisest aastast toimub registreerimine taas läbi Sportinfo. Kogu sarjale registreerimine on juba avatud ja kestab 31. märtsini. Samuti on avatud registreerimised eraldi etappidele.

EMS sarja korraldajad soovivad osalejatele tegusat hooaega ning teravat jalga, head rattavalitsemist ja ka kamaluga õnne kihutamaks EMS sarja radadel Jõelähtmel, Sakus, Palukülas, Tamsalus, Kambjas ja Mõedakul.

Näeme 30.aprillil Jõelähtmes