Selle hooaja eelviimane Kona VolksWagen MTB kolmapäevakute etapp tõi MTB-gurmaanid Kroodi (täpsemalt endise Võerdla küla maadel) karjäärialale. Sina olid „Singlikad“ kokku traageldanud uue tehnlise raja, mille autoriõigus kuulub enduro-sõitjatele. Raja pikkuseks oli 7,2 km. Noortele sai osaks sõita 3,8 km pikkust iidvana Kroodi parkmetsa singlit.

Rada oli tehniliselt raskemate killast ehk meelejärgne XC-sõpradele , kus leidus nii teravaid kive, ohtlikke laskumisi, puude ületamisi ja Maardu-kandile omaselt prahti ja klaasikilde. Ratturid said proovida oma sõidoskust erinevate raskusastmetega laskumistelt alla tulemisega – tuldi ratta seljas, kõrval, ees ja taga. Oli rehvi-, keti- ja käiguvahetaja lõhkumisi.  Viimasel tunnil hakkas ratturite tegemisi rajal mõjutama pimedus ja tugevnev vihmasadu. Viimane muutis savipinnased lõigud tasakaaluharjutamise tallermaaks.

Tulemuse said rajalt kirja 169 ratturit. Kõige kiirem oli seekord Erki Kukk (Specialized, M30), kes läbis 14,2 km 40:40.2. Meeste esikolmikusse mahtusid veel Pait Hirv (Haanja RK) ja Ravshan Balgabaev (xc-sport.eu). Naiste parimad olid Sirli Viir (GustafKopparberg), Ülle Luiks (Jõelähtme Singel) ja Mari Esnar (KoMo).

Noorte vanuseklasside parimad olid Lizette Tarlap (Nõmme SK/Porterracing), Iiris Õunmaa (KJK), Karina Kork (Nõmme SK), Kren Kask (SK Smart Sport Tiim), Karl Järva (SK Smart Sport Tiim) ja Olaf Põldoja.

Tänud kõikidele osavõtjatele mõnusa seltskonna eest. Enduro-meestele rajalõikude eest ja Singlikatele (eriti naisperele) raja kiire maha võtmise eest vihmamärjas ja pimedas.

Viimane etapp toimub 21.septembril Porterracing’u ja „Singlikate“ ühistööna Keilas.

Kohtumiseni