Head rattasõbrad,

2011.aasta on päeva pärast möödanik. Oli tegude ja sündmuste rohke aasta. Jõelähtme Singli jaoks tähendas see mitmete võistluste-ürituste korraldamist ja paljudel osalemist.

Võistluste korraldamist alustasime veebruaris Jägala suusamängudega. Seekord küll mitte Jägala Joal, vaid Kodasoo-Ruu metsas, avaldamaks toetust Ruu külale võitluses metsa hävitamise vastu. 2011.aasta lõpuks on poliitiline reaalsus, et paari aasta pärast on selle piirkonna ilusaima metsa asemel üüratu auk ja ainult selleks, et valitseva partei toetajad saaksid paekivi suurel hulgal eksportida.

Aprillis toimus juba 5. korda meie klubi firmamärgiks saanud Jõelähtme rattamaraton, milles osales kogu klubi aktiiv koos pereliikmete, sõprade ja tuttavatega. See on kevadine nädal, kus vabatahtlikkus on väärtus, mida ei saa rahaks teha. Selle eest kõigile abilistele suur-suur tänu!!!

Suvekuudel lisandusid traditsioonilised rattapäevakud, kus osalejate arv on iga aastaga hoogsasti kasvanud. Sel aastal sai päris mitmel etapil löödud 200 osaleja piir, millest mõne aasta eest ürituse loojad ei osanud unistadagi:) Hea meel on, et ka Singlikate rajad – Kodasoo, Riiamäe, Lastekangru, Kroodi jne – on leidnud oma koha MTB kolmapäevakute kalendris.

Meeldejäävad on selle aasta ühised käigud Tahkosse ja Haanjasse. Tore on näha meie seltskonda ühise perena köögis kokkamas ja terrassil grillimas, vettehüpped “Tahkojärve” vette ja singlikate raja-äärsed ergutuspunktid.  Vahvad päevamuljed Kubija hotellitoa “staabis” H100 pikast päevast ja lihasevenitused dr.Holdeni orgunnitud aftekal miski meeletu nimega bändi saatel:)

Hooaja lõpul sai veelkord meelde tuletatud Ruu metsa kaitsmise vajadust ning korraldatud esimene novembrikuine rattavõistlus Eestis. Seda Ruu küla Heakorra Seltsi tegemiste toetamiseks, sest riigiametnike ja kaevandajatega kohtupidamine on kohalike elanike võimalusi arvestades väga kulukas ettevõtmine.

Klubi tulemuste osas on samuti palju märkimisväärset. 2011. aastal teeniti esimene tuuri võit Rõuges segapaaride arvestuses – Aiku ja Jansa – tubli!! Veix oli aasta jooksul stabiilselt hea lõpetades mitmel korral lauatelefoni-karikasarjas esisajas ja noppis esikoha Rakvere maratoni poolel distantsil. Head minekut näitas ta ka Soome suurimal rattamaratonil Tahkos.

Klubi noored – Kalle ja Janek – tegid mehe-tegusid mitmetel sõitudel alates päevakutest kuni telefonisarja ja Tahkoni. Loodetavasti on nende meeste päralt klubi tulevik. Vanakestest: Kotkas ja Priit said kätte Haanja raviseansi 5 kordse osaleja tunnistuse rohelise buffi näol ja nime ürituse kuulsuste halli. Kõige väikesemad klubilised aga läbisid esimesi võistluskilomeetreid, mis kindlasti ei jää viimaseks.

Mainimata ei saa jätta klubi naiste panust nii taustajõuna ürituste korraldamisel kui ka võistlustel tulemuste saavutamise osas. Osalejate poolest Eesti suurimast Elioni-sarjast toodi üldkokkuvõttes klubile 5. koht. Üllekas oli parim eestlanna soomlaste rattapeol Tahkos, Jansa tegi vägitegusid Rõuge tuuril ja Mari alistas Tahko künka, liitus Haanja 100 läbinute klubiga ning tõenäoliselt kordab raviseanssi Võrumaal.

Klubi võttis kokku ka oma tegemised väikese kosviibimisega, kus autasustati klubi aasta parimaid. 

  1. Toetav Jõud 2011 – Ago “Aks” Ilves – meest jätkus nii rajale kui raja kõrvale, päevakutest Tahkoni.
  2. Meetrikunn 2011 – Priit Laansalu -esindas klubi võistlustel kokku 1 597 500 meetrit.
  3. Aasta Jalg – Ülle “Üllekas” Luiks – lisaks nime vahetusele leidis uue hingamise rajal. Palju sitkeid esitusi klubivormis.
  4. Klubi eneseületaja 2011 – Mari “Mammu” Jääger – H100 ja Tahko tehtud. Järgmisena Rõuge tuur ja …
  5. Võidumehed 2011 – Jaanika “Jansa” Käes ja Aivar “Aiq” Soots.

Parimate võistlustena mainisid klubilised Haanja 100, Tahkot, Paluküla 100, Rõuge tuuri ja Saku 100.

Kõigile head ettevalmistust uueks hooajaks ning kohtume 2012.aastal 18. aprillil kolmapäevakute avaetapil Jägala-Joal ning 28. aprillil Jõelähtme 6. rattamaratonil!