Jõelähtme VIII rattamaraton 2014

[logo-slider]

10368810_815488571795279_1779368500253048713_oJõelähtme 8. rattamaraton on ajalugu. Rajameistrite ponnistuste vilju tuli proovima 236 suurt ja väikest rattasõpra.
Ilmataadi kahepäevane vihmavalamine muutis raja pisut libedamaks ja keerulisemaks kui plaanitud, kuid võitja – Alges Maasikmets – tuli siiski ennustatud sõiduajaga 3:47:59. Maasikmetsaga pidevas kassi-hiire mängus jõudis Cofidist esindav Gert Jõeäär finishisse teisena, 4 minutit hiljem. Kolmandaks pedaalis end Taavi Selder ajaga 3:57:31.
Naisi oli maratonidistantsil vaid kaks – Inge Kool ja Ailen Mälgi. Samas järjekorras saabusid nad ka finishisse, vastavalt 4:56:48 ja 5:35:27.
Võitja Alges Maasikmetsa sõnul oli rada väga hea, raske ja huvitav nagu Jõelähtme maratonilt alati oodata on. Noortel konkurentidel kannul püsimine ja õigel hetkel “ära vajutada” oli tõeline katsumus.
Gert Jõeäär oli samuti raja ning korraldusega rahul ning soovis järgmisel aastal taas osaleda.
Poolmaratoni esikolmik – Sulev Lipp (2:00:03), Mihkel Einblau (2:01:18), Üllar Krautmann (2:02:54). Poolmaratoni naistekolmik – Merili Sirvel (2:21:11), Janika Lõiv (2:26:05), Liis Grünberg (2:32:15).
Noortesõidul (7,5km) osales 24 ratturit ja kõige pisemate ehk kuni 7-aastaste lastesõidul (1km) osales 19 last.
Jõelähtme rattamaratoni stardi-finishiala oli sel aastal uues asukohas – Jägala-Joa laagripaigas. Mõnus ja liiklusest eemal plats tekitas hubase meeleolu ning pakkus korralduslikust poolest ka uusi väljakutseid. Kõik sujus kenasti ning loodetavasti saame ka järgmise maratonikeskuse sinna paigutada.
Jõelähtme Singel tänab väga kõiki osalejaid, kes täna mõnusa ning sportliku päeva Jõelähtme valla metsaradadel ja -teedel veetsid.
Samuti kuulub meie tohutu tänu ürituse toetajatele – Jõelähtme vald, Eesti Pagar, LTT, Nordic Hotels Forum, Aiaauk, Citymark, Meediagrupp, Promostar.

Pildid


Kuidas kohale saab?

Sõita Tallinn-Narva mnt kaudu Aegviidu-Kaberneeme viaduktin. Hoida Kaberneeme ja Valkla suunale. 2 km  pärast viadukti ületamist pöörata vasakule Neeme teele. Neeme teel 1,5 km pärast on parkimisala HEJ kanali ääres. Palun järgida nooli ja reguleerijaid. Suunavad nooled alates Neeme tee ristist.

Kõrval oleval pildil on ka skeem parklate asukohtadega ->

Parkimine:

Parkimine toimub HEJ kanali ääres ja vana maantee tammil.

Raja kaart Delfi kaardirakenduseshttp://kaart.delfi.ee/?bookmark=1d3e4483c50ae840af06b5d2ecf5e51e

Stardikad


startJõelähtme valla suurürituste nimistusse kuuluv Jõelähtme rattamaraton on saanud traditsiooniks ja toimub sel aastal juba 8.korda. Ebatraditsiooniliselt toimub seekordne maratonipäev heitliku aprilli asemel hoopis suvisema juunikuu 14.päeval. Uus on ka stardi-finishiala asukoht – Jägala-Joa küla laagriplatsil. Toimumisaja ja asukoha muutuse põhjused on erinevad ulatudes liikluskorralduslikust poolest kokkulepeteni Ilmavanaga 🙂 Korraldajatena loodame, et muudatus end õigustab ning Jägala-Joa laagripaigast saab mõnus ja kompaktne maratonikeskus.

Jõelähtme VIII rattamaratoni võistlusformaat on jätkuvalt traditsiooniline – tegemist on Põhja-Eesti pikima üheringilise maastikurattavõistlusega, kus maratoniraja pikkuseks on 85km ja poolmaratonil 35km. Lisaks kestvussportlastele saavad oskusi proovile panna oma sõitudel ka lapsed (1km) ja noored (10km). Võistlusrada kulgeb Jõelähtme valla metsaradadel ja teedel. Rajameister on oma töö juba teinud ning „jutid“ kaartidel on veetud. Samuti on Jõelähtme Singli klubiliikmed rajad okstest-risust puhastanud ning nendel proovisõitugi teinud 🙂

Maratonile võivad startida kõik, kelle sünniaasta on 1996 või varem ning on piisavalt treenitud distantsi läbimiseks. Poolmaratonil võivad osaleda kõik, kelle sünniaasta on 1999 või varem. Nooremad osalejad võivad matkasõidul osaleda ainult vanemate vastutusel.

Noortesõit on lastele, kes sündinud ajavahemikul 2000 – 2006. Osaleda võivad soovi korral ka vanemad lapsed, fikseeritakse aeg, kuid kohta ei fikseerita. Hiljem kui 2006 sündinud laps võib osaleda vaid koos täiskasvanust saatjaga.

Lasteõidul võivad osaleda lapsed, kes on sündinud 2007 või hiljem. Kiivri kandmine on kohustuslik kõikidel distantsidel!

Osavõtjate eelregistreerimine toimub aadressil www.singel.ee oleva registreerimisvormi kaudu. Võistleja loetakse registreerunuks kui on laekunud registreerimistasu. Eelregistreerimine kõikidele sõitudele (k.a. lastesõit) toimub kuni 11.juunini 2014 k.a. Täpsemalt saab lugeda võistlusjuhendist www.singel.ee.

Startide ajad:

  • 11:00 Lastesõit
  • 11:30 Maraton
  • 12:00 Noortesõit
  • 14:00 Poolmaraton

Jõelähtme rattamaraton on mõeldud eelkõige sportlike eluviiside propageerimiseks juba lapsepõlvest. Päev värskes õhus heade kaaslaste seltsis ja eneseületused rajal on lihtsalt boonuseks.

Jõelähtme rattamaratoni korraldajad on tänulikud, kui meie vallas leidub ettevõtteid, kes soovivad oma panuse anda maratoni paremaks ellu viimiseks. Toetus võib olla rahaline, esemeline või hoopis pakutava teenusena. Läbirääkimisteks on kontaktisik Meelis Välk tel.5099426.

Ootame rõõmsaid rattasõpru Jõelähtme VIII rattamaratonile!

[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]