Kodasoo-Ruu maastikurattasõit on juba 4. aastat tähistanud Jõelähtme Singli klubi jaoks rattahooaja lõppu, kuid lisaks rattasõidule tuleb hooajale panna punkt muidugi ka korraliku peoga, kust ei puudu ametliku osana kokkuvõtete tegemine ja klubiliste tunnustamine.

Niisiis, kui Kodasoo-Ruu rattasõidu viimane rattur oli jõudnud finišisse, lindid ja nooled metsast kokku korjatud ning need ka sorteeritud ja järgmise võistluseni hoiule pandud, võis hakata ennast peomeeleoluks valmis sättima. Peopaigaks olime seegi kord valinud Laugu külalistemaja naabervallas Kuusalus. Ettevalmistused peoks tehti saunas ja külma veega basseinis.

foto 1296Seejärel oli aeg pidulauda istuda. Pikk laud oli sõna otseses mõttes lookas söögist, menüüs oli traditsiooniliselt esindatud kartulisalat, singirullid, liharulaad ja kringel ning muidugi oli pearoaks maitsev ahjupraad kartuli-soustiga. Saanud väsitava päeva lõpuks kõhtu kosutust söögist ja joogist, olid kõik valmis ametliku osa jaoks, kus kõne pidas klubi pealik Flash. Hea tavana tunnustatakse tublimaid klubilisi hooaja jooksul tehtud tegude eest ning ka toetajad saavad tänatud. Head abilised Singli klubile ja toetusjõud Jõelähtme rattamaratoni korraldamisel nimetame siinkohal ära.

Tiitliga „Toetav Õlg 2014“ sai pärjatud ettevõtted, kes on oma õla alla pannud 2014.aastal Jõelähtme rattamaratonile: AS Salvest, Nordic Hotels OÜ, AS Eesti Pagar, AS A. Le Coq, AS LTT.

Tiitli „Tõhus Toetaja 2014“ pälvisid need, kes on meie tegvusele aastaringselt jõudu juurde andnud: Jõelähtme Vallavalitsus, Aiaauk.ee, OÜ Citymark, OÜ Promostar, Paulig Coffee Estonia AS, OÜ Lamm Consult, OÜ SR Veod ja perekond Rüngenen. „Rünksid“ on Jõelähtme Singli suured fännid ja Jõelähtme rattamaratoni kurikuulsa Haapse TP3 majandajad. Teate ju ise, et sealt saab jõujoogiks tõelist meestejooki ja „kopsupuhastuseks“ suitsu, lisaks rattapesu, ketiõlitamist ja ninanuuskamist J

Singlil on traditsiooniks saanud hooaja lõppedes jagatavad tiitlid, mis on klubi liikmete poolt tunnustuseks möödunud hooaja tegude eest. Klubiliste poolt nomineeritute seast said sel aastal väljavalituteks järgnevalt. Eelmise aasta eneseületaja Mammu Marianne sai endale selga lausa topeltsärgi – nii „Meetrikunni“ kui „Tugeva Jala“ tiitli eest. „Vanaks Rebaseks“ nimetati seekord Priit, sest peab ikka väga kange ja sitke klubiline olema, et tulla eluga välja tema selleaastastest üleelamistest. „Aasta Eneseületaja“ tiitli pälvis Rein, kes rattatrenni mõttes peaaegu tühjalt kohalt läbis Haanja 100. „Toetav Jõud 2014“ on Tõnu, kelle avalikkusele varjatud tegutsemine klubi kodulehe, regamisvormide ja meilinduse kallal on juba mitmeid aastaid suur tugi olnud.

Ametlik osa tehtud, võis asuda meelelahutuslike tegevuste juurde. Flash oli taaskord rahva tungival nõudmisel kokku sättinud küsimused Kuldvillakuks, mis eelmisel lõpupeol osutus äärmiselt meeleolukaks. Nii läks ka seekord. Küsimused ei olnud muidugi kergete killast ja teemade valikust võib tuua näiteks „Tunne Vana Tallinna“, „Koolis loetud“, 007, Kreisiraadio, Venemaa, Eesti film jne. Parajateks pähkliteks osutus “Tagurpidi Antsla” ehk tagurpidi esituses laulude äratundmine ning välismaiste hittide ära arvamine eesti keelse otsetõlke järgi.

foto 1349Paras ports ajude ragistamist tehtud, jätkus pidu loomulikult tantsu ja tralliga. Sõprusklubist Porter oli meile selleks appi tulnud Erik oma DJ atribuutika ja tossumasinaga. Diskoripuldi võtsid sujuvalt Erikult üle Tõnu ja Flash, kellel silmad särasid ja sõrmed sügelesid nuppe vajutades ja kange lükates 😀

Järgnev õhtu oligi sisustatud nii 80-ndate, 90-ndate kui ka veidi uuemate hittidega – sellist tanstumöllu Laugu külalistemajas ilmselt tihti ei näeJ Vahepeal käidi ennast „maha jahutamas“ saunas ja basseinis. Disko ja tantsuga aga loomulikult õhtu ei lõppenud. foto 1372Vähe sellest, et meile meeldib rattaga sõita ja tantsida, on singlikad ka laulurahvas! Niisiis, umbes poole kolme paiku võetigi üles laulujoru ja algas karaoke, mis kestis hommikutundideni! Kuna osa, mitte nii väga laulumaiad klubilised, hakkasid selleks ajaks juba üles korrusele magama minema, siis suigutas neid unele lakkamatu laulukoor… J

Singlikad tänavad kõiki, kes osalesid meie korraldatud sõitudel ja nautisid Jõelähtme singleid. Kohtumiseni uutel ja vanadel rattaradadel uuel rattahooajal, mis tõotab tulla vägagi põnev! Seniks palju kilomeetreid juba alanud, uueks hooajaks!