Ah, et kes me siis oleme?

Mõnede jaoks oleme üks järjekordne fantoomklubi, keda Maarjamaa organiseeritud rattamaailm ei tea või siis teada ei taha. Teiste jaoks oleme ainus rattaklubi Eestis, kus naiste võistlustulemused ületavad meeste omi ja seda saab kohtade osas kalendriga mõõta. Kolmandate jaoks oleme klubi, kes suudab pakkuda maastikurattahuvilistele huvitavaid radu ja võistlusi, matku ja  seiklusi ning meeldejäävaid üritusi. Aga eneste jaoks …. oleme klubi, kes toimetab aastaringselt ja seda täiesti vabast tahtest. Klubi, mille liikmed hindavad  looduses liikumist peamiselt rattaseljas, kuid vastavalt aastaajale ka suuskadel ja jalgsi.

Talvel müttame matkadel lumes, teeme suusasõite ja mõnel nädalavahetusel leiame end puhastamas looduslikku liuvälja ja mängimas hokit (seda koos peredega). Saun ja lumme minek on sellistel üritustel “kohustuslik” lisapala ja boonuseks mõni riukalik lauamäng, mida lumises Haapses poole ööni mängitud.

Kui esimesed lumevabad rajad olemas, on meie vilkamad liikmed – Veix, Ago jt juba rattaseljas ja mõõdavad esimesi kilomeetreid asfaldil (seda tuleb meie tingimustes kahjuks kah teha). Flash istub staabiks saanud kodus Haapses ja manab kaartidel välja uusi mõtteid nii JRM-i kui muude ürituste tarvis. Kotkas veel määrib suuski ja teeb viimaseid suusatiire Pirital, Valgehobusemäel või Vandjala põllul. Tõnu nühib pukki ja teeb meile vajalikke IT trikke. Ülejäänud spordivad ja toimetavad kus ja kuidas keegi.

Aprillis ootavad iga-aastased rajatalgud, paar tähtpäeva ja siis läheb lahti. Üks meie firmamärke – Jõelähtme maraton. Valmistustöödel oleme päevi rajal ja õhtutundidel arutlemas teemadel – mis veel, millal ja kuidas. Kaisa juhatab staapi ja korraldab teiste klubi naistega kõike mis puuduatab numbreid, suppe, pirukaid jmv. Maratonipäev möödub tavaliselt nii kiiresti, et ei saa arugi. Aprill möödub kui lühim kuu aastas.

Maist algab tõsine võistlushooaeg – Luiks, Veix, Kotkas, Priit meeste esirinnas. Jansa, Crissu jt naised noolimas naiste parimaid kohti. Ülejäänud peavad võistlust rajal iseenda või heal juhul mõne hea kamraadiga. Mais on klubi korraldada ka üks kolmapäevak, kus klubi aktiiv jälle rajameistritena metsa all kokku saab.

Suvekuudel on võistlusi alates päevakutest ja Elionist kuni maasikateni – Rõuge Tuur, Tahko, Rakvere. Rõuges suudetakse kolm päeva üksteist ergutades rajal ja öösel tuba jagades välja kannatada 🙂 (ehk saab koos luurele minna küll). Tahkos samuti. Suvel jääb mahti ka ühissõitudele kas nädala sees Lastekangru, Kroodi, Riiamäe, Harku või mujal singlitel ning nädalavahetustel mõne pikema retke näol. Sekka ka mõned talgud klubiliste pool (puud, kartul jm).

Sügiskuul on viimased n.ö maratonid ja siis tõeline hooaja lõpp rattaseljas TRM ja Haanja 100. Seejärel veel mõned hooajalõpusõidud ja klubi hooaja lõpetamine. Viimase puhuks on Flash alati välja mõelnud mõne pähkli (nt. Haapse kivisingel, kus seni veel keegi rattaseljas kiviajani ei ole jõudnud).

Enne lumetulekut teeme veel nädalavahetustel ühiseid kepikõnde, võimalusel JRM-i järgmise aasta esimese proovisõidu ning ootame lund.

Selline see Singlikate klubi on.