10.juunil päikesepaistelises ja soojas ilmas toimunud 91-kilomeetri pikkuse Jõelähtme XI rattamaratoni (Bosch Eesti Rattamaratonide sarja 3.etapi XXL-sõit) võitsid Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 4:05:38,7 ja Marianne „Mammu“ Palusoo (Veloplus Torq Pro Team) ajaga 5:23:17,8.

Jõeäär edestas finišis maratoni 7-kordset võitjat Alges „Massa“ Maasikmetsa (Team Amps) 5 minutiga ning kolmandaks tulnud Meelis Rebast (A&T Sport) 8 minutiga. Naistes oli Palusoo ligemale pool tundi kiirem kui Saku PorterRacing (tiiminimi Naised Sinises) esindaja Helin Toom ning kolmandana lõpetanud Anneliis Puu (Sportlove).

Meeste sõit algas sündmusterohkelt. Kohe stardis tabas tehniline viperus eelmise aasta võitjat Margus Sirvelit (RR Siplased/Laada Cafe) ning tema jaoks oli esimestele kohtadele sõit lõppenud. Päeva lõpuks oli tema tulemuseks 20.

Raja esimeses pooles eraldus 6-7 meest, kes heitlesid kohtade pärast esikolmikus. Lisaks eelpool nimetatule Tarmo Neemela (Team Amps), Indrek Epner (Saksa Automaatika ProTeam), Kristjan Randma (Astro Baltics), Aigar Raja ja Dmitri Sõptšenko (Spordipartner). 49 km-l olevas vaheajapunktis olid Jõeäär, Massa ja Rebane saanud väikese edumaa. Epner oli maas 18 sekundit. Ülejäänud olid jäänud juba ligemale 2 minuti kaugusele.

Raja teisel poolel langes kolmikust esimesena Rebane, kellele on aastaid valmistanud raskusi Kalevi-Liiva liivased metsateed ja matkarajad. Jõeäär tegi Massaga jõuvahekorra selgeks Haapses, kus Ubari viie noolega laskumiselt alla sõites edumaa sisse sai ning enam vanameister Massale võimalust ei jätnud. Massast aga sai JRM-i esimene 10-kordne lõpetaja. Lisaks temale jõudsid selle tähiseni Jaanus Nõmmik, Aigar Raja, Kalev Albri, Peeter Kand, Tarmo Neemela ja Andres Maarits.

Naiste sõidus oli enne starti oodata Palusoo ja PorterRacing Liis Grünbergi omavahtelist mõõduvõttu, kuid Kotka mäed võtsid oma ja Grünbergi purunenud rehv lõpetas tema võistluse ning Palusoo võitu võis nurjata vaid tehniline probleem. Seda aga ei juhtunud ning võit tuli suure edumaaga. Liisi kohta peab mainima, et tubli naine tuli tagasi stardipunkti ning ratta korda seadmise järel sõitis juba väljaspool arvestust läbi raja viimased 42 kilomeetrit.

Kokku lõpetas maratoni 150 ratturit, kellest kaks viimast Toomas Veidemann ja igiliikur Erik Raitviir, veetsid rajal olles kvaliteetaega üle 8 tunni.

Bosch Eesti rattamaratonide sarja kuulunud üritusel oli kavas ka poolmaraton ehk sarja mõistes põhisõit. Selle võitis mäekõrguselt Eesti parim maastikurattur Martin Loo. Talle järgnesid Dmitri Sorokin (Rietumu-Bank Riga) Lätist ja senine sarja üldliider Caspar Austa (TÜ ASK). Naistest võitis 2015-aasta maratoni võitja Iiris Õunmaa. Talle järgnesid Mairis Õispuu (Rakke Purustaja naiskond) ja Merili Sirvel (Sportland Bottecchia Team).

Mõlema distantsi võitajd – Jõeäär ja Loo kiitsid korraldust ja rada. Austa mainis, et pole vist kunagi ühtelgi Eestis toimunud maratonil nii palju singlitel sõitnud. Ka Peterburist tulnud osalejad eesotsas maratoni 14.kohaga lõpetanud kohaliku rattamaratonide sarja (marathoncup.ru) vedaja Aleksei Zdeblovskiga olid samuti üllatunud singlite rohkusest ja vaheldusrikkast maastikust.

Koos noorte- ja matkasõidu ning lastesõiduga osales JRM-il rekordilised 615 ratturit. Singlikate tiim tänab osalejaid, toetajaid, vabatahtlikke ja koostööpartnereid, kelleta seda sündmust ei toimuks.

Kohtumiseni järjekorras kaheteistkümnendal JRM-il 9.juunil 2018.