Oh seda põrgu kuumust aga oli mõnus katsumus omaette.

Kunas ma olin seal esimest korda ja ei osanud mitte midagi sellest rajast arvata ega ka karta. Sinna sõites Ago ja Kaido rõõmsalt hirmutasid mind selle karmi tõusuga aga jah see oli ka kõik. Kunas rada oli muudetud ja eelnevalt Küüt ja Kodar sõitsid raja läbi omas trenni tempos 3:20`ga siis panin endale läbimiseks aja ette 3:15-25. Riietusest oleks vast tahtnud seekord ilgelt varrukateta särki, mis seal ikka asjad kaasa ja minek. Omas koridoris said kõik vanad rivaalid kokku 🙂 ja meeleolu lihtsalt SUPER. Sättisin ennast ilusti Pildi kõrvale, et talle meeldib korralikult kohe paugutama hakata.

Sa sade, stardis oli kõige madalam mootori pööre 125`le ja see ei tõotanud head aga mis ikka ootame starti 🙂 Peale esimesi meetreid, hakkas kohe see tolm piinama suu kuivas ja nähtavus kippus nigelaks minema, ning ainuke mõte oli, et tagumistel veel hullem. Alguses sai mindud oma grupi tüüpidega kaasa ja pöörded 175+ ja tempo kusjuures polnud kõige hullem alguse kohta. Mida km edasi seda rohkem hakkasin aru saama, et täna läheb väga raskeks ja siit head nahka ei tule.

Esimesel ringil tegin omad vead ka ära, nimelt lubasin, et ei lähe vedama aga näe krt ikka läksin ja eks sellega ma näppu lõikasin. Esimese ringi lõpus sai TP`s seisma jäädud ja pudeleid täidetud,  muidu poleks vast oma kere lõpuni viinud. Mis ringil vahepeal toimus eriti ei mäleta, sest siis käis korralik andmine ikka. Samal ajal pudeleid täites nägin juba seljatagant kurja punast LEGO riietuses Hunt Margust, kes mu skalpi ihkas maha tirida. Teisele ringile saigi temaga koos mindud ja siis pisut ka jutustatud. Ringi alguses esimesed tõusud tegid kohe selgeks, et algus oli kiire ja lõpuni enam nii ei kesta ja saigi Margusega vaikselt edasi mindud.

Õnneks oli teine osa rajast mulle meeltmööda ja väheke huvitavam, kui välja jätta see mõtetu raba sinku mis ei tahtnud kuidagi otsa saada ja kõigele lisaks pidi keski kangem jõud mulle selle sõidu veel raskemaks tegema  ja oligi sadul kostöö lõpetanud. (kodus vaadates seisis sadul koos tänu sadulakotile)  Lisaks kirss tordile oli veel, et jäin ka oma veepudelist rabaka alguses ilma ja spordijooki sisse ajada ei suutnud. Ühel hetkel Margus minust maha pudenes ja oli väikese vahega seljataga ja siis kadus täitsa ära, eks sai vist otsa ta temal see jõud. Egas endal olid jõud otsakorral, ning Maidla ja muu gäng läks omateed. 10km enne lõppu sain totaalse haamri ja loomulikult kuumalaksu.

Laiuse tõusu nähes mõtlesin, et kas see on siis SEE tõus, mis mu jäägitult maha niidab aga näe 29-32 ülekanneteks ja ülesse. Peale seda ka kurikulus laskumine kust sai alla tuldud 65+km/h, kunas enam kiiret pole siis aega küll ja hoo võttis maha ka kiirabi, mis vastu tuli….. hmm… peas mõtted, kas kukkuja sai väga karmilt kannatada????  Minujaoks tuli see kõige hullem kuskil 5km enne lõppu ja need oli loomulikult KRAMBI poisid, kes rõõmsalt mu vasaku jala enda hoolealla võtsid ja mind imelikult häälitsema panid. Peale seda hetke käis mõte…. no milleks krt ma seda ratast sõidan ja ennast piinan…. Ootaks parem rahvast  lõpus külma õllega.  Samas lõppu polnud palju jäänud siis kannatasin selle kuidagi veel ära.  Igatahes lõpuni sain, ise tühi kui sidrun ja tulemusega olin rahul…

Ahjaa need kruusa lõigud ei ole minujoaks.