Ruu metsa kaitseks ja Ruu küla heakorra seltsi toetuseks peetud III Kodasoo-Ruu rattasõit tõi novembri esimesel laupäeval metsa pikka rattahooaega lõpetama üle 100 ratturi. Osalejaid oli erinevaid – kes tuli teistega mõõtu võtma, kes iseendaga võistlema ning mõni lihtsalt head sügisilma ja toredat seltskonda nautima.

Ruu küla naised olid kohal koos särisevate pannkoogipannidega, head ja paremat – soolakurkidest isetehtud kohupiimakoogini – sai maitsa toidupunktis.

Ürituse avasõidu tegid keskpäeval lapsed. Neil tuli läbida 1,5 km ring metsateedel ja -radadel. Seejärel said lähte põhi- ja matkasõidust osavõtjad. Ees ootas 16 km pikkune ring Ruu metsade oosidel, lõputuna näivatel kitsasatel radadel koos paraja koguse juurikate ja kitsaste purretega. Põhisõidu osalejatel seisis ees kahe ja matkajatel ühe ringi läbimine. Põhisõidu esimese ringi keskel oli liiderkolmik Marko Sigus, Rivo Pajur ja Alari Kannel teistel eest sõitnud. Teisel ringil jäi esimesena neist maha Kannel. Paar kilomeetrit enne lõppu oli ka Pajurile Siguse tempo liiast ja nii sai maastikurattahooaja viimasel võistluse lõpujoonel käed tõsta Sigus. Naiste esikohta kaitses kindlalt eelmisel aasta sõidu võitnud Iiris Õunmaa. Talle järgnesid Marianne Palusoo ja Jaanika Käes Jõelähtme Singlist.

foto_2832

Sõidu läbinutelt kuulis korraldaja vaid kiidusõnu nutika ja maastikuratturile huvitava rajavaliku, hea ilma ja maitsvate pannkookide kohta. Hooaja viimase rattasõidu toimumisele panid õla alla OÜ Citymark ja Ivar Tupp (Haanjamatkad). Suur tänu!

Üritusel osalejate osavõtutasust kolmandik, summas 310 eurot läks toetusena Ruu küla heakorra seltsile, kes on aastaid võidelnud Ruu metsa püsimise eest ja paar nädalat tagasi sai Riigikohtus võidu kaevanduse rajamise vastu Ruu metsa. Kohtulahend jättis enamus kohtukulusid seltsi liikmete kanda.

Jõelähtme Singel tänab kõiki hooaja lõpuvõistlusel osalejaid ja ootame teid uutel sõitudel 2014.aastal. Jõelähtme VIII Rattamaraton toimub 14.juunil 2014.

Meelis Välk
MTÜ Jõelähtme matka- ja rattaklubi

Sõidu tulemused ja pildid