VW kolmapäevakute 2012 aasta I etapp Jägala-Joal pakkus huvitavat rada kui ka sekeldusi nii rajal kui ajavõtus. Tehniline, laskumiste ja tõusudega ning purreterohke rada koos kunagises laagrihoones sõitmisega olid avaetapi märksõndaeks. Loomulikult ei puudunud vanad klassikud „kartulivaod“ ja „Aksi auk“. Viimane oli eelmise aasta varingu-järgselt saanud laiema ja kindlama mõõtme. Kuni 8 soojakraadine päikeseline ja tuuline ilm tõi kohale üle 150 rattasõbra. Mõni oli kevadet oodates rajal lausa lühikeses sõiduvormis.

Kuid kahjuks olid ka kaks tõrvatilka aasta esimesel etapil, mis nii mõnegi sõitja tulemuse rikkusid. Esimene, nn inimfaktor veematku korraldavate parvetajate poolt, kes korraldajatele teatamata ja kokkuleppeid rikkudes kõrvaldasid omavoliliselt rajalt paar piirdelinti. Üks neist sai saatuslikuks üle 10-le ratturile, kellele see võimaldas läbida ringist vaid pool, lastes tahtmatult lõigata trassi. Samas ei saa lõikamist õigustada, sest rajal oli ka suunaviit, mis oli paigas kogu võistluse vältel.

Teine kotermann oli seotud ajavõtusüsteemiga, mis kevadunest ärgates mingil ajahetkel ei fikseerinud aegu. Sellest tulenevalt on ajavõtus osade võistlejate tulemus saadud ringi aja 2 korrutamisel. Neid rattureid on ca ca 15. Vabandused ebameeldiuvuste pärast ja kui kellelgi on mingi tulemuse suhtes tunne, et on liiga tehtud, siis palun koheselt korraldajatele märku anda.

Tulemustest. Raja, mille kogupikkuseks oli 8,5 km, läbisid meestest kõige kiiremini Pait Hirv (Haanja RK) Sten Saarnitsa (KJK) ja Ravšan Balgabajevi (xcsport.eu) ees. Naistest oli küll rajal kiireim Viktoria Randalainen (Skype), kuid rajasekeldused langetasid ta tabelis mõned kohad tahapoole. Nii sai esikoha singlikate Ülle Luiks, kes edestas Marion Aaret (CC Rota Mobilis) ja ning klubikaaslast Jaanika Käesi.

Loodetavasti on kahe nädala pärast Sakus toimuval päevakul rada kotermannivaba. Ja kel Jägala rajast ning singlikate poolt pakutavast väheks jäi, siis olete oodatud Jõelähtme VI rattamaratonil 28. Jürikuu päeval.

Kohtumiseni singlitel.

Meelis Välk

Pildimaterjal FB’s ja fotograaf Jaanus Ree lehel