Eesti maratonide sari on 2010 aastal suurte muudatustega

18.aprillil saab Jõelähtmes teistkordselt antud start hooaega ühendavale maastikurattasarjale – EMS. Nii nagu eelmisel hooajal, on ka sel aastal etappe kuus. Jõelähtme maratoni järel toimuvad sõidud Palukülas (23.mail), Sakus (12.juunil), Pariisis (10.juulil), Rakveres (28.augustil) ja Kuusalus (5.septembril).

Pariisi ja Kuusalu sõidud tulid asendusena sarjast välja jäävatele sõitudele – Rõuge Tuurile ja Haanja 100-le. Need kaks sarja senist „maasikat” toimuvad kahjuks eraldi võistlustena. Kindlasti osaleme meie, EMS sarja korraldajad, neil sõitudel ja soovitame neid ka teistele. Loodame, et korraldajatele viimasel hetkel ebameeldivad muudatused ei peleta pikamaa maratonide sõpru sõitudelt eemale.

Uutest, sarjaga liitunud üritustest niipalju, et Pariisi 24 on toimunud eraldiseisva sõiduna mitmeid aastaid. Sel aastal saab EMS arvestuses tulemuse kirja iga osaleja, kes sellel raskel sõidul läbib vähemalt 6 ringi ehk ca 100 km olenemata millises võistlusklassis ta stardib.
Kuusalu maraton tuleb aga esimest korda täiesti uue ja väljakutset pakkuva rajaga. Kes on seni läbinud Jõelähtme Rattamaratoni, võib aimata mis teda Kuusalu ümbruse kaunil ja kohati nõudlikulgi maastikul ees ootab.

Võistluste vahetamine põhjustas muudatusi sarja juhendis. Suuremad neist muudatused puudutavad ajakava ja osalustasu eelregistreerimisel. Kogu sarja osavõtutasu eelregistreerimisel on 1 400 eesti krooni. Osalustasu 5-le etapile v.a Pariisi 24 on 1 130 eesti krooni. Jõelähtme rattamaratoni osalustasu eelregistreerimisel on 250 eesti krooni. Uued juhendid avaldatakse sarja kodulehel www.maratonid.ee.

Singlitel näeme!

Tarmo Tarlap

Meelis Välk

EMS peakorraldajad