Laupäeval toimus Saku juurikalistel metsaradadel järjekordne Saku 100 maastikurattavõistlus, mis on tuntud oma tehniliste singlite rohkuse poolest. Võistluse eesmärk oli sõita 100 km ehk läbida 20 km pikkune ring 5 korda. Tegelikult aga võib sellel võistlusel igaüks sõita nii palju ringe kui jaksab ja tulemuse saab kirja ka ühe ringi läbimisel.

Rattasõit Saku metsas pakkus kõike ja rohkemgi veel tõelistele maastikusõidu fanattidele – lõputult juurikalisi ja raputavaid singleid, kiireid metsasingleid ja veidi aeglasemaid poriseid ja pokumaa singleid, sildadega kraavide ületamisi, ei puudunud ka veidike kiirteed kruusal. Kokkuvõtteks aga tähendab Saku 100 läbimine peaaegu 100 km singleid ja mitte ühtegi km asfalti.

Raske on kirjeldada seda tunnet, mis valdab peale Saku 100 läbimist. Finišisse jõudes on vist esimene mõte see, et ohh, lõpuks on see õudus läbi… Ka juba viimasel ringil sõites mõtled pidevalt, et õnneks seda singlit või seda kohta enam läbima ei pea. Peale sõitu ennast kogudes aga tekib kindlasti rahulolutunne järejekordse eneseületuse tõttu ja kärsitus, et millal jälle rajale saab.

Kõige kiiremini (ajaga 5 tundi 23 min) läbis 100 km katsumuse Pait Hirv Haanja Rattaklubist, kes võitis ka traditsioonilise Singlikunni tiitli, mis mõõdeti seekord uuel tehnilisel rajalõigul. Teine ja kolmas kiireimad Saku 100 läbijad olid Gert Jõeäär ja Tarmo Neemela. Naistest võidutsesid meie Jõelähtme Singli sõitjad, võttes koguni kolmikvõidu. Kiireim oli  Ülle Luiks Anneli Allikajaka ja Mari Jäägeri ees. Võitmatu oli Singli klubi ka Mahuklubi tiitli arvestuses (klubi peale kokku 700 km), mille võitsime juba kolmandat aastat järjest. Parimaks noorsõitjaks tunnistati samuti Jõelähtme Singlist Janek Laansalu.

Tunnustada tuleb aga kõiki osalejaid, kes ennast proovile panid ja selle raske raja viis või isegi üks kord läbisid, ning eriti neid, kes selleks 7, 8 või koguni 9 tundi kulutatsid.

Aitäh Porter Racingu klubile Saku 100 korraldamise ja super raja meisterdamise eest!

Tulemused http://www.porterracing.ee/saku-100/