startJõelähtme valla suurürituste nimistusse kuuluv Jõelähtme rattamaraton on saanud traditsiooniks ja toimub sel aastal juba 8.korda. Ebatraditsiooniliselt toimub seekordne maratonipäev heitliku aprilli asemel hoopis suvisema juunikuu 14.päeval. Uus on ka stardi-finishiala asukoht – Jägala-Joa küla laagriplatsil. Toimumisaja ja asukoha muutuse põhjused on erinevad ulatudes liikluskorralduslikust poolest kokkulepeteni Ilmavanaga 🙂 Korraldajatena loodame, et muudatus end õigustab ning Jägala-Joa laagripaigast saab mõnus ja kompaktne maratonikeskus.

Jõelähtme VIII rattamaratoni võistlusformaat on jätkuvalt traditsiooniline – tegemist on Põhja-Eesti pikima üheringilise maastikurattavõistlusega, kus maratoniraja pikkuseks on 85km ja poolmaratonil 35km. Lisaks kestvussportlastele saavad oskusi proovile panna oma sõitudel ka lapsed (1km) ja noored (10km). Võistlusrada kulgeb Jõelähtme valla metsaradadel ja teedel. Rajameister on oma töö juba teinud ning „jutid“ kaartidel on veetud. Samuti on Jõelähtme Singli klubiliikmed rajad okstest-risust puhastanud ning nendel proovisõitugi teinud 🙂

Maratonile võivad startida kõik, kelle sünniaasta on 1996 või varem ning on piisavalt treenitud distantsi läbimiseks. Poolmaratonil võivad osaleda kõik, kelle sünniaasta on 1999 või varem. Nooremad osalejad võivad matkasõidul osaleda ainult vanemate vastutusel.

Noortesõit on lastele, kes sündinud ajavahemikul 2000 – 2006. Osaleda võivad soovi korral ka vanemad lapsed, fikseeritakse aeg, kuid kohta ei fikseerita. Hiljem kui 2006 sündinud laps võib osaleda vaid koos täiskasvanust saatjaga.

Lasteõidul võivad osaleda lapsed, kes on sündinud 2007 või hiljem. Kiivri kandmine on kohustuslik kõikidel distantsidel!

Osavõtjate eelregistreerimine toimub aadressil www.singel.ee oleva registreerimisvormi kaudu. Võistleja loetakse registreerunuks kui on laekunud registreerimistasu. Eelregistreerimine kõikidele sõitudele (k.a. lastesõit) toimub kuni 11.juunini 2014 k.a. Täpsemalt saab lugeda võistlusjuhendist www.singel.ee.

Startide ajad:

  • 11:00 Lastesõit
  • 11:30 Maraton
  • 12:00 Noortesõit
  • 14:00 Poolmaraton

Jõelähtme rattamaraton on mõeldud eelkõige sportlike eluviiside propageerimiseks juba lapsepõlvest. Päev värskes õhus heade kaaslaste seltsis ja eneseületused rajal on lihtsalt boonuseks.

Jõelähmte rattamaratoni korraldajad on tänulikud, kui meie vallas leidub ettevõtteid, kes soovivad oma panuse anda maratoni paremaks ellu viimiseks. Toetus võib olla rahaline, esemeline või hoopis pakutava teenusena.

Läbirääkimisteks on kontaktisik Meelis Välk tel.5099426.

Ootame rõõmsaid rattasõpru Jõelähtme VIII rattamaratonile!